13/03/2018

Büyük Veri

Çözüm Ortağı olduğumuz Dece Yazılım tarafından geliştirilen GEODI ve MOBIDI yazılımları ile yapabileceklerinizin sınırı neredeyse yok gibi.

GEODI, sürekli çeşitlenen ve giderek artan büyük veri içerisinde doğru karar vermenizi kolaylaştıran Yeni Nesil bir İçerik Yönetim Yazılımıdır.

Üst Yönetim dahil tüm çalışanların bilgiye erişim, paylaşım, yedekleme ve analiz ihtiyaçlarını karşılar. Yapay Zeka temelli tasarımı ile veri girişi gerektirmez ve benzersiz özellikler sunar.

Word, Excel, PDF, AutoCAD, Netcad, Veri Tabanları, e-Postalar, Web Sayfaları, Veri Tabanları ve Sosyal Medya gibi 200’ü aşkın formattaki veriyi doğrudan kullanır.

GEODI ile 10’dan fazla mecrada 200’den fazla formattaki belgeyi tek noktadan arayabilirsiniz. Bir PDF, CAD dosyası, Sosyal Medya mesajı veya veri tabanındaki bir satırı aynı anda arayabilirsiniz. Veriye erişiminizi kolaylaştırarak bütün süreçleri hızlandırır.

GEODI akıllı arşivi hiç bir manuel veri girişi gerektirmez ve tamamen sizin sahip olduğunuz içerikten çalışır. Belgelerin taranması ile OCR ve index alanı/metaveri çıkarma işlemleri otomatik yaparak büyük zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. GEODI güncel dokümanlar ile arşiv arasındaki çizgiyi kaldıran, 7/24 kullanabileceğiniz akıllıiçerikyönetimuygulamasıdır.

Kurumunuzda kullandığınız ERP, CRM, GIS, MIS veya Diğer Veri tabanlarındaki bilgilere tek noktadan erişmenizi sağlar. Yeni yazılım yatırımı ve veri işçiliğinden sizi kurtarır.

GEODI değişikliklerin  izlenmesi, notlar vasıtası ile bilgilendirme, aynı veri kaynağına web üzerinden bilgi ekleme gibi temel özellikler ile hem kurum içi ekiplerin kendi aralarındaki; hem de kurum ve yüklenicileri veya diğer paydaşlar arasındaki süreçleri kolaylaştırır.

GEODI dokümanlardan otomatik harita üretir. Dokümanlar içinde yer alan İl, İlçe, Cadde Sokak isimleri yanında Parsel Numarası gibi çok farklı şekillerde geçen konumsal bilgileri de ayıklar ve çizer. Kullanıcıların Haritası, Faaliyetlerin Haritası, Müşterilerin Harfitası, Haberlerin Haritası ve benzeri pek çok harita otomatik olarak üretilir.

GEODI’yi Bireysel ve Kurumsal ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. GEODI’ye 1 – 10 – 25 – 50 ve daha üzeri kullanıcı dilimlerinde sahip olabilirsiniz. GEODI standart temel bütün ihtiyaçlarınızı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Gelişen ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz modülü de ekleyebilirsiniz. GEODI size ait sunucular üzerinde çalışır. Kiralama ve diğer seçenekler için bizi arayınız.

GEODI Modülleri

Standart

GEODI Standart, Arama, Bilgilendirme, Tarihlerin Otomatik Çıkarılması, Görüntülerden Arama, Doküman Benzerliği gibi pek çok temel özellik içerir. Diğer tüm uygulamalar GEODI Standart üzerinde çalışır.

OCR

GEODI OCR, taranmış imajları otomatik olarak metne çevirir. İmajlar bir tarayıcıdan veya MOBIDI ile çekilen bir fotoğraftan gelebilir.

CAD-GIS Viewer

GEODI CAD-GIS Viewer, DWG, DGN, DXF, NCZ, Shape ve KML dosyalarının görüntülenmesi, konumsal olarak üzerine not alınması ve içeriklerinden arama yeteneği kazandırır. Desteklenen formatlar için herhangi bir ek lisans gerekmez.

MediaMon

GEODI MediaMon, Sosyal Medya hesaplarınızı izlemenizi, kullanılan hashtag ve mention’ların analizini yapmanızı mümkün kılar.

Mobile

GEODI Mobile, 200+ farklı formattaki içeriğe mobilden de erişmenizi ve isterseniz yalnızca bulunduğunuz yere ait dokümanları görmenizi sağlar.

Geo Archive

GEODI Geo Archive, CAD, GIS, Raster, PDF ve diğer dokümanlardan otomatik coğrafi arşiv oluşturur. Metinler içindeki koordinatları, CAD dosyalarının sınırlarını, PDF içindeki bir paftayı otomatik harita üzerinde konumlandırır

Kilometre Tanıyıcı

GEODI Kilometre Tanıyıcı, dokümanlarınızın, CAD dosyalarının veya Enkesit dosyalarının içinde geçen kilometre ifadeleri tanır ve otomatik olarak haritaya yerleştirir.

Parsel Tanıyıcı

GEODI Parsel Tanıyıcı, dokümanlar, dilekçeler, veri tabanları, CAD dosyaları veya raporlar içinde geçen her türlü parsel numarası ifadesini tanır, Megsis veya yerel kaynaklardan geometrisini çıkarır ve haritada çizer.

GEODI Pro

GEODI Pro, Oracle, SQL Server, Postgres ve diğer veri tabanlarına erişebilir ve şemadan bağımsız şekilde içeriklerinden arama yapabilir. GEODI Pro ile veri tabanları ve dokümanlar bir araya gelir.

MOBIDI Connector

GEODI MOBIDI Connector, MOBIDI verilerini GEODI içinde kullanılmasını, sahada aldığınız notlardan arama yapmanızı sağlar. Çektiğiniz fotoğraflardan trafik işaretlerini tanır, belgeyi OCR yapar.

Discovery

GEODI Discovery, araştırmacıların, hukukçuların, avukatların, hakimlerin, müfettişlerin, askeri veya sivil istihbarat yöneticilerinin ve benzeri pek çok kullanıcının içeriklerden çok daha ileri düzey analiz yapabilmelerini sağlar.

TrafficPro

GEODI TrafikPro, Fotoğraf ve Videolardan trafik işaretlerini otomatik olarak tanır, konumlarına göre haritaya yerleştirir, envanterinizi kolayca oluşturur.

TextPro

GEODI TextPro, web, sosyal medya veya dokümanlarınızdaki içerikleri otomatik sınıflandırır. Hangi kategoriye giriyor, hangi kurum ile ilgili, hangi konuda gibi pek çok sorunun cevabını otomatik olarak sunar. TextPro öğrenebilen bir araçtır.

ImagePro

GEODI ImagePro, öğrenebilen bir araçtır. Fotoğraf ve Videolardan nesne tanır. Bir logo veya market raflarından çekilmiş bir ürünü ve hangi ürün, nerede, kaç tane gibi soruları yanıtlar.

MOBIDI sahada çalışan ekipler için Çevrimdışı veya Çevrimiçi çalışabilen bir Mobil Veri Toplama ve Ekip Yönetim uygulamasıdır.

Ses, Fotoğraf, Video ve Notların en hızlı şekilde kaydedilmesini ve paylaşılmasını sağlar. Veriler otomatik olarak ofiste birleşir. Sorgu, rapor, paylaşım ve entegrasyona hazır hale gelir. iPhone, iPad, Android telefon ve tabletler ile uyumludur.

MOBIDI ağ erişimine ihtiyaç duymadan çalışabilir. Mobil cihazınızın kapasitesi izin verdiği sürece binlerce kaydı sınırsız süre saklayabilirsiniz. Wi-Fi veya 3G erişimi yakalandığı an veriler ofise gönderilir.

Fotoğrafa not ekleyebilir, üzerine çizim yaparak istediğiniz bir noktaya dikkat çekebilirsiniz. Video ve fotoğrafın pusula yönünü görebilirsiniz. Bir şantiyede veya bir olay yürürken kaydettiğiniz sesinizi harita üzerinde dinleyebilirsiniz. Gerektiği zaman bir parçanın barcode’unu veya bir QRCode’u da okutarak saha işlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Ekip çalışması çok kolay. Mobil kullanıcılara mesaj veya veri gönderin. Mesajlar sayesinde yeni bir görev atamak, sahadaki personeli yönlendirmek, arıza gibi acil durumlar hakkında bilgi vermek çok kolaylaşır. Mesajlar konum, kısa yol gibi bilgileri de içerebilir. MOBIDI’den gelen zaman ve konum bilgileri her zaman güvenilirdir. Böylece işin gerçekten yapılıp yapılmadığı hakkında bir şüpheniz kalmaz.

Toplanan verileri harita üzerinde sorgulama ve raporlama imkanlarının yanında kendi raporlarınızı da hazırlayabilirsiniz. Excel veya HTML5 ile her çok çeşitli özetler, analizler veya detay günlük raporlar oluşturmak mümkündür. Faaliyetlerin başkaları ile paylaşılması gereken durumlar içinde MOBIDI hazır.

Saha çalışanlarının fotoğrafını çektiği sözleşmeler, teslim tutanakları veya diğer belgeler ofiste otomatik OCR yapılıp aramaya hazır hale getirilir. MOBIDI ve GEODI entegrasyonu ile çok sayıda karmaşık iş kolaylaşır.

İhtiyaçlarınızı iyi biliyoruz. MOBIDI’ye 10 – 25 – 50 ve daha üzeri kullanıcı dilimlerinde sahip olabilirsiniz. Merkezi uygulama ,MOBIDI Ofis ,size ait sunucular üzerinde çalışacaktır. Kiralama ve diğer seçenekler için lütfen bizi arayınız.